H-250M G/b. dūmtraukio remontas

„Aukstata“ atliko remonto darbus vienam aukščiausių dūmtraukių Lietuvoje. Kliento AB „Lietuvos energijos gamyba“ 250 metrų aukščio gelžbetoniniam kaminui Elektrėnuose buvo skubiai reikalinga apžiūra ir išorinės sienelės atstatymas. Remontas buvo taikomas išlindusiai rūdijančiai armatūrai apsaugoti bei suirusiam betono sluoksniui suremontuoti.

„Aukstata“ yra idealus rangovo pasirinkimas tokiems ir panašiems darbams atlikti. Mūsų komanda sudaryta iš ekspertų, turinčių ilgametę patirtį dirbant su kaminais ir kitais specializuotais statiniais. Jie reguliariai susiduria su panašiomis situacijomis, todėl gali pasiūlyti efektyviausius metodus remontui bei tolesniam statinio eksploatavimui.

APŽIŪRA

Šio dūmtraukio atveju, pirmiausia buvo atlikta išsami vaizdinė vidaus bei išorės apžiūra atsižvelgiant į „Dūmtraukių naudojimo ir priežiūros taisykles“ (RSN 148-92). Apžiūros metu buvo įvertinta statinio būklė ir atlikti atitinkami tyrimai defektams įvertinti. Komanda atsižvelgia į cokolio, laikančiųjų konstrukcijų ir pamatų būklę, kamieno armatūros pažeidimus, viršutinės dūmtraukio dalies situaciją, metalo konstrukcijų korozijos laipsnį bei pažeidimus, žaibolaidžio įžeminimo kontūro varžą, signalinio apšvietimo būklę ir pan. Pagal poreikius, „Aukstata“ pasitelkia įvairiomis matavimo ir vaizdinėmis priemonėmis, pavyzdžiui, skaitmeniniu atstumo matuokliu, šmito plaktuku, ultragarsiniu sienelės storio matuokliu, dronu, 3D lazeriniu skeneriu ir t.t.

Apžiūros ir remonto tikslams, sklandi prieiga prie kamino buvo įmanoma sumontavus GEDA firmos darbines platformas. Šios platformos leidžia mūsų specialistams pasiekti esančiomis kopėčiomis nepasiekiamas kamino vietas bei sutalpinti reikalingą įrangą pačioje platformoje, patogios darbo vietos užtikrinimui. Tačiau šiuo atveju, mūsų „Aukstata“ komandos sklandžiai ir laiku įvykdyti darbai užtikrins kamino ilgaamžiškumą, struktūrinį stabilumą bei saugumą.

REMONTAS

Pirmiausia buvo įrengtas apsauginis tinklas kamino aikštelėse, kad remontuojant trupančias betono sieneles būtų užtikrintas saugumas nuo krintančių atliekų pavojaus. Tuomet buvo pašalintas suiręs betono sluoksnis nugramdant ir nuplaunant ištrupėjusį dūmtraukio paviršių. Išlindusi, neapsaugota armatūra taip pat buvo atitinkamai iškapota ir paruošta antikorozinių medžiagų padengimui naudojant itin aukšto slėgio plovimo aparatu. Tokiu būdu kamienas buvo paruoštas tvarkymo darbams.

Iš pradžių armatūra buvo padengta apsauginėmis antikorozinėmis medžiagomis, kad ši būtų atspari rūdims bei plonėjimui ir išlaikytų savo dizaino savybes, užtikrinant dūmtraukio tvirtumą ir aerodinaminį elastingumą. Galiausiai visos pažeistos betono sritys buvo sėkmingai suremontuotos ir atstatytos.

Tokie ir panašūs apžiūros bei remonto darbai rekomenduojami atlikti reguliariai ir yra būtini saugiam ypatingo statinio eksploatavimui. Jie stabdo kelią mažų problemų vystymuisi į žymiai didesnius, pavojingus atvejus, kurie įmonei atsieitų kur kas brangiau. Tačiau šiuo atveju, mūsų „Aukstata“ komandos sklandžiai ir laiku įvykdyti darbai užtikrins kamino ilgaamžiškumą ir struktūrinį stabilumą bei saugumą.