UAB Kaišiadorių šiluma

Mūrinio dūmtraukio H-60 m, remonto darbai


UAB „Kaišiadorių šiluma“ 
rudenį pasitinka pasiruošusi naujam šildymo sezonui. Birželio – rugpjūčio mėnesiais Kaišiadorių miesto katilinėje buvo atliekami kamino ir dūmtakių vidaus bei išorės remonto darbai. Katilinės kaminas, kuriam 35-eri metai ir jo struktūrinės dalys buvo paveikti meteorologinių sąlygų ir mechaninių veiksnių. Šie faktoriai turėjo didelės įtakos įtakos didžiulio šešiasdešimties metrų aukščio mūrinio kamino ir dūmtakių dūlėjimui bei irimui. Atlikus išsamią techninę apžiūrą paaiškėjo, jog dūmtraukiui ir dūmtakiams reikalingas neatidėliotinas kapitalinis remontas. „Kamino vidinio ir išorinio sluoksnio mūras buvo ištrupėjęs, dūmtakiai esantys po žeme apgriuvę, reikėjo skubiai ir neatidėliotinai pradėti jų kapitalinį remontą“, – patikino „Kaišiadorių šiluma“ vadovas Arvydas Jurevičius. Remonto metu tiek vidinė, tiek išorinė kamino pusės buvo nuplautos aukšto slėgio vandens srove, taip pašalinant trupančias daleles, sustiprėjusių plytų likučius, dulkes ir suodžius. Kamino apsauginio sluoksnio mūras iš vidaus ir išorės padengtas kokybišku ir atspariu neigiamiems klimatiniams, mechaniniams bei eksploataciniams faktoriams skiediniu, kuris papildomai sustiprintas apsaugine membrana. Dūmtraukio viršūnė suveržta nerūdijančio plieno žiedu, kuris sutvirtino viršūnės mūrą, taip jį visiškai apsaugant nuo žalingos aplinkos ir atmosferos poveikio. Kamino viršūnėje sumontuoti keturi nauji žaibolaidžiai ir pagal civilinės aviacijos reikalavimus naujai įrengtas signalinis apšvietimas. Visas kamino paviršius iš išorės nudažytas specialiai tam skirtais dažais. Dūmų kanalų vidiniai paviršiai taipogi buvo nuplauti aukšto slėgio vandens srove, atsatytos ištrupėjusios ir išgriuvusios plytos, kurios padengtos specialiu skiedinio sluoksniu bei kietinimo membrana. Dūmtakių kanalai uždengti naujomis perdangos plokštėmis ir hidrolizuoti. 


Šiuos darbus atliko Šiaulių miesto statybos ir remonto darbų aukštalipių sąlygomis bei pramoninių dūmtraukių remonto įmonė UAB „Aukstata“. Ši įmonė laimėjo konkursą vykdyti remonto darbus UAB „Kaišiadorių šiluma“ katilinės dūmtraukio ir dūmtakių renovacijos metu. 
„Dūmtakis renovuotas iš pagrindų – pašalinti konstrukcijų pažeidimai, naujai dūmtakiai visiškai paruošti eksplotacijai“.
Po atliktų darbų džiugina ne tik techniškai puiki dūmtraukio ir dūmtakių konstrukcijų būklė, bet ir dailus kamino vaizdas. UAB „Kaišiadorių šiluma“ prisideda prie Kaišiadorių miesto gražinimo idėjų, tad atnaujinant kaminą pagalvota apie jo estetinį pavidalą. Dabar praeivių akis traukia ne vien puoselėjama įmonės teritorijos aplinka, net ir dailiai rekonstruota bei nudažyta kamino išorinė siena. Pasibaigus darbams, pamažu žvarba dvelkiančiais vakarais malonu gėrėtis virš miesto panoramos ramiai stūksančiu sutvirtėjusiu bei atjaunėjusiu šilumos švyturiu, vis pasitinkančiu pirmąjį ar išlydinčiu paskutinįjį traukinį ir rudėjančioje prieblandoje dalinančiu miestui jaukius šviesios žiburius. 
Straipsnis iš „Atspindžių“  

Prieš remontą

Po remonto